Vodíková voda – fakta a mýty

Vodíková voda – fakta a mýty

V dnešní době se snažíme o co nejlepší hydrataci organismu. Z toho důvodu saháme po nejkvalitnějších produktech, např. vodíkové, alkalické nebo minerální vodě. Podle většinového názoru mají neuvěřitelný vliv na náš zdravotní stav a zajišťují řadu dlouhodobých přínosů. Co to je vodíková voda a opravdu má tak významný vliv na lidský organismus? To se dozvíte v článku níže.

Co je to vodíková voda?

Vodíková voda je běžná voda, která byla obohacena speciálním molekulárním vodíkem. Skládá se ze spojených atomů tohoto prvku a nabývá plynnou podobu, která má silné antioxidační účinky. Rovněž má antiapoptické účinky, což znamená, že předchází reperfuzní mrtvici. Přispívá především ke zlepšení a optimalizaci redoxního stavu buňky. Je rozpustný ve vodě, ale nerozpadá se na elektrony a protony, tudíž nemění pH vody ani organismu.

Fakta o vodíkové vodě

Příznivý vliv volného vodíku na zdraví je vědecky potvrzený. Používá se ve zdravotnictví jako podpůrný prvek při léčbě. Vodíková voda je nejen vynikajícím doplňkem, který umožňuje dodávat organismu nezbytné minerály, ale má řadu předností, které uvádíme níže:

  • napomáhá odstraňovat škodlivé toxiny z organismu
  • mimořádně přispívá k regeneraci organismu
  • je vynikajícím hydratačním prostředkem – rychle proniká do buněk a bleskově je hydratuje
  • má neuvěřitelné antioxidační účinky – efektivně brzdí rozvoj volných radikálů a je tak výborným antioxidantem
  • skvěle podporuje metabolismus a hubnutí

Všechny tyto přednosti používání vodíkové vody byly vědecky potvrzeny už v 80. letech. Už tehdy se prokázalo, že tato tekutina dokáže podpořit léčbu mnoha závažných onemocnění. Má mnohem lepší výsledky než všeobecně používaná „obyčejná“ voda. Výborně se hodí ke každodennímu používání, nejen na pití. Můžete s ní omývat potraviny, vařit a dávat ji zvířatům.

Není vodíková voda jen marketingový chyták?

Je jisté, že vodíková voda příznivě ovlivňuje náš organismus. Její používání přináší řadu výhod, s nimiž jsme se už seznámili. Na co se však vyplatí zaměřit před nákupem vody tohoto druhu? Je důležité vědět, že vodík se rychle uvolňuje do vzduchu a má schopnost pronikat skrz umělou hmotu. V některých obchodech můžete vidět nápoje v plastových lahvích. Má jeho koupě nějaký smysl?

Vodíková voda v plastových lahvích zpravidla nemá deklarované vlastnosti. Plyn se při stání na poličce z lahve uvolňuje. Nejlepším řešením v případě zájmu o pití vodíkové vody jsou generátory vodíku, které jsou k dispozici v Mowoaqua a připravují tento výjimečný nápoj těsně před spotřebou, čímž budou zachovány všechny jeho vlastnosti.

Jak vodíkovou vodu získáte?

Vodíkovou vodu můžete získat různými způsoby. Dva nejoblíbenější, které můžete bez potíží použít i doma:

  • elektrolýza vody – k jejímu provedení budete potřebovat zařízení s polopropustnou membránou. Na to jsou ideální ionizátory. Vodu tímto způsobem získáte tak, že naplníte nádobu vodou a umístíte ji do ionizátoru. Při provozu zařízení dojde k rozdělení vody na živou a mrtvou.
  • generátory vodíku – další jednoduchý způsob, jak získat vodíkovou vodu jsou generátory vodíku MOWO Aqua, které pod velmi vysokým tlakem rozpouštějí vodík ve vodě. Navíc čistí vodu od veškerých nečistot a díky tomu můžeme používat kohoutkovou vodu.